kuchnia włoska w Krakowie

Smaczna restauracja z włoskim jedzeniem
Masz ochotę dobrze zjeść? Pośród wielu alternatyw, jakie oferuje kuchnia z Europy warto zwrócić uwagę na kuchnię włoską. Z jakiego powodu? Otóż dlatego, że kuchnia włoska to kalejdoskop smaków, połączeń i spora dawka składników odżywczych.

Tradycyjne włoskie potrawy

Polakom włoska kuchnia, kojarzy się prawie zawsze z pizzą i makaronem oraz ewentualnie z owocami morza. Tymczasem włoska kuchnia to również takie pyszności jak dojrzałe sery czy świeże warzywa.

Klasyczne włoskie jedzenie

Makarony są podstawą kuchni włoskiej. We Włoszech gotuje się makarony w dziesiątkach rodzajów. Praktycznie niełatwo wyobrazić sobie produkty których nie da się dodać do makaronu. mięso sezonowane w Krakowie Ryby, szeroki wybór mięs, np. wieprzowe czy drobiowe i rożnorodne przyprawy, powodują, że makarony można jeść codziennie.

Kolejną charaterystyczną potrawą jest pizza. Wbrew pozorom nie została ona wymyślona we Włoszech tylko z Grecji. Kojarzona jest jednakże jako włoskie danie. Prawdziwa włoska pizza powinna mieć niezbyt grube ciasto i niezbyt duża ilość składników. Najprostsza wersja pizzy to pizza z sosem pomidorowym i serem. Świeża pizza to uciecha dla podniebienia, ale również ogromna ilość kalorii. Nie jest to zatem danie dla tych, którzy chca być szczupli.

Włoskie jedzenie to coś więcej niż jedynie pizza i pasta. To również canelloni, focaccia, piada i liczne desery – takich jak granita czy panna cotta. Odwiedzając restaurację włoską nie warto zapominać o winie czy o wspaniałych serach- gorgonzoli, mozarelli i grana padano.
Zobacz film

Comments are closed.